Wpisz i naciśnij enter

Zasady doboru butów do garnituru

Zasady doboru butów do garnituru

Dobrze dobrany i dobrze skrojony garnitur powinien mieć stylową i elegancką ramę. Nieodłącznym elementem eleganckiego outfitu jest w tym przypadku dopasowana do sylwetki koszula, wysokiej jakości buty męskie i pasek. Każdy z tych elementów powinien być przemyślany tak, aby całość stworzyła wysmakowaną kompozycję. Wysokiej jakości eleganckie buty Wojas PREMIUM to element, którego nie może zabraknąć w garderobie każdego mężczyzny.

Buty do garnituru powinny być stylowe i eleganckie

Elegancki ubiór składa się z wielu elementów składowych. W przypadku klasycznej i formalnej, męskiej elegancji mówimy o dobrze skrojonym garniturze, odpowiednio dopasowanej koszuli, właściwie dobranych butach męskich, a to nadal nie koniec. Na elegancką całość składają się również dodatki, takie jak skórzany pasek, krawat, poszetka, spinki do koszuli, skarpetki, aktówka, torba męska. Każdy z poszczególnych elementów ubioru powinien być stylowy i elegancki, aby całość stworzyła spójną stylizację. W kwestii doboru butów męskich do garnituru nie należy iść na kompromisy. Wysoka jakość skóry, ręczne wykonanie obuwia, dbałość o szczegóły – to wszystko składa się na elegancką, wysmakowaną parę obuwia męskiego, która świadczy o dobrym guście mężczyzny, który je zakłada.

buty do garnituru

Jakie są rodzaje męskich butów do garnituru?

Do męskiego garnituru można dobrać różne rodzaje obuwia w zależności od pogody lub okazji. Przyjmijmy, że w tym wpisie rozpatrujemy wiosnę, lato i jesień, a pomijamy zimę, gdyż zimowa stylizacja z garniturem będzie odbiegała od wersji całorocznych, nie tylko w kwestii obuwia. Eleganckie buty do garnituru to wiedenki, angielki, monki, a także pilotki, brongsy lub mokasyny męskie. Poszczególne typy obuwia pasują do różnych rodzajów garniturów dziennych czy wieczorowych. Warto podkreślić, że eleganckie buty z linii premium są wykonane ręcznie, z dbałością o każdy detal. Dobierane są do nich surowce najwyższej jakości i ma to odzwierciedlenie zarówno w jakości skóry, z której wykonane są wszystkie zewnętrzne elementy obuwia, czyli czubek, przedstopie, śródstopie i pięta, jak również podeszwa. Skórzana podeszwa w eleganckich butach do garnituru to synonim eleganckiego sznytu.

monki męskie

Oxfordy to najbardziej klasyczny rodzaj obuwia męskiego

Najbardziej formalnym typem butów do garnituru są wiedenki, czyli inaczej oksfordy. Mają gładką i smukłą linię z zamkniętą przyszwą. Wiedenki są butami o najwyższym stopniu formalności, dobierane są na eleganckie przyjęcia, wesela oraz na oficjalne spotkania biznesowe. Po więcej inspiracji zajrzyj tutaj: Biznesowy dress code, czyli wszystko, co musisz wiedzieć na temat formalnego stroju.

Eleganckie angielki nie wychodzą z mody

Angielki, czyli inaczej derby, to elegancki rodzaj obuwia, który cieszy się nie mniejszą popularnością od oxfordów, ale charakteryzują się one nieco mniejszym stopniem formalności i otwartą przyszwą. Angielki pasują na mniej oficjalne kolacje, spotkania w ciągu dnia, konferencje. 

Klasyczne monki to również rodzaj formalnego obuwia

Z kolei męskie buty monki to rodzaj formalnego obuwia męskiego, które nie mają sznurowadeł i oczek, a zapinane są na klamrę. Monki mogą mieć podwójną lub pojedynczą klamrę, a element ten nazywa się monk strap. Klasyczne monki pasują np. do garniturów na mniej formalne spotkania w ciągu dnia. W najnowszych trendach pojawiają się monki w stylu sportowym, które pasują do stylu smart casual.

jak dopasować buty do garnituru

Dlaczego warto kupić buty wysokiej jakości, wykonane z eleganckiej skóry?

Elegancja i wysoka klasa zawsze jest warta wyższej ceny. Klasyczne buty do garnituru marki Wojas PREMIUM to nie tylko autorskie projekty, ręczne wykonanie i precyzja w łączeniu każdego detalu, to również najwyższej jakości skóra naturalna. W najnowszej kolekcji eleganckiego obuwia męskiego znajdują się zarówno męskie oksfordy, jak i angielki wykonane z gładkiej skóry licowej. Ten rodzaj skóry jest gładki, elastyczny, z połyskiem lub z połyskiem atłasowym. Oprócz tego, że prezentuje się nad wyraz efektownie, to jest to materiał, który jest podatny na dopasowanie się do kształtu stopy, a jednocześnie jest odporny na zużycie mechaniczne, odkształcenie, deformowanie. 

Odpowiednio dobrana i regularnie stosowana pielęgnacja obuwia wykonanego ze skóry licowej sprawi, że obuwie nie tylko nie zniszczy się, ale będzie nabierać szlachetnej patyny z upływem lat. Buty męskie Wojas PREMIUM to najwyższa jakość, która świetnie skomponuje się z dobrze skrojonym garniturem i odpowiednio dobraną koszulą. 

Kolor garnituru a kolor eleganckich butów

Granatowy odcień wełny, z której wykonany jest elegancki garnitur męski, bardzo dobrze komponuje się z czarnymi wiedenkami lub brązowymi angielkami. Są to dwa najbardziej klasyczne odcienie obuwia o najwyższym stopniu formalności. Granatowy garnitur możesz zakładać również do eleganckich butów męskich w jaśniejszym odcieniu brązu, jednak w tym przypadku obniżasz stopień formalności całej stylizacji. Zatem jaśniejsze kolory brązu rezerwuj dla mniej oficjalnych spotkań w ciągu dnia i popołudniowych spotkań w nieformalnym gronie.